קייטרינג גורמה לאירועים – למי מתאים?

שירותי קייטרינג הפכו בשנים האחרונות לנפוצים הרבה יותר, ואם פעם היינו פוגשים אותם רק באירועים מיוחדים, הרי שכיום שום אירוע אינו שלם ללא חברת קייטרינג לאירועים, הדואגת למזנון עשיר בצבעים, ריחות וטעמים שנועדו להנעים את זמנם של האורחים אשר הגיעו לאירוע. בין שלל חברות הקייטרינג שפרחו בשנה האחרונה, ניתן לזהות יותר ויותר חברות קייטרינג אשר בחרו להתמקד בסגנון אירוח מסוים.

אם פעם כל חברות הקייטרינג הגישו את אותן מנות, ומגוון המנות כלל כמעט כל דבר שרק עולה על דעתנו, הרי שכיום נוטות חברות קייטרינג להתמקד בנישות ספציפיות יותר – קייטרינג בשרים, קייטרינג סושי, קייטרינג אסיאתי ועוד סגנונות שונים. לצידן התפתחו חברות קייטרינג גורמה, המציעות תפריט קייטרינג יוקרתי שאינו דומה כמעט בדבר לשירותי הקייטרינג שהיו נהוגים לפני כמה שנים.

מהו גורמה ומה כולל תפריט קייטרינג גורמה?

משמעות המילה 'אוכל גורמה' הוא אוכל מוקפד, כלומר אוכל שאינו מוגש באופן המוני אלא ארוחה בה כל מנה מקבלת יחס אישי, מורכבת בנפרד ומשלבת ניחוחות וטעמים בצורה המדויקת ביותר, בכדי ליצור את שילוב הטעמים המבוקש. ההקפדה באוכל גורמה נוגעת הן לטעמים ולריחות והן לעיצוב של המנה כיצירת אומנות.

האסתטיקה, הצבעים, הרכבת המנה והאופן בו היא מסודרת על הצלחת, ממלאים גם הם תפקיד חשוב. מקורו של אוכל גורמה אינו בשירותי קייטרינג גורמה אלא באותן מסעדות שף קטנות ומפורסמות, בהן כל מנה היא יצירה בפני עצמה ומתוכננת בקפידה, הן מבחינת טעמה והן מבחינת המראה שלה. קייטרינג גורמה הוציא את אותן מנות יוקרתיות אל מחוץ למסעדת שף והוא מביא אותן להיכן שרק תרצו.

מהו מחירו של קייטרינג גורמה?

קייטרינג גורמה עושה שימוש בחומרי גלם יקרים יותר מקייטרינג רגיל, הוא דורש תהליכי הכנה מורכבים יותר וכן מלצרים ועובדי מטבח בעלי ידע וניסיון עשירים יותר. לכן, מובן כי מחירו של קייטרינג גורמה הוא גבוה ממחירו של קייטרינג רגיל. עם זאת, כמות חברות הקייטרינג המתמחות בשירותי קייטרינג גורמה גדלה משמעותית בשנים האחרונות והתחרות ביניהן החזירה את המחירים לאזור השפוי.

ניתן כיום ליהנות מקייטרינג גורמה בעל שם במחיר שהוא אמנם גבוה ממחירו של קייטרינג רגיל, אך התוספת אינה משמעותית מאוד ועומדת על כמה דולרים בודדים למנה. ההתאמה האישית של המנות על ידי השף לסוג האורחים ולסגנון האירוע, תהפוך את ההוצאה למשתלמת ותשאיר את כל האורחים שלכם עם זיכרונות טובים.

לאילו אירועים מתאים קייטרינג גורמה?

קייטרינג גורמה הוא לא קייטרינג עממי, ולכן הוא לא מתאים לכל סוג אירוע. קייטרינג גורמה לא יהיה הבחירה הראשונה באירוע חתונה למשל, המאכלס מאות אנשים מכל רחבי הארץ וגם לא באירוע עסקי אליו מוזמנים כל עובדי החברה. קייטרינג גורמה מתאים לאירועים קטנים יותר, בעלי סגנון יוקרתי, והוא נועד להשאיר אצל האורחים אפקט של יוקרה ועושר אשר יצרבו בזיכרונם. אירועים של כ- 100-200 איש ואפילו פחות מכך יכולים להיות אידיאליים לסוג כזה של קייטרינג.

כיצד בוחרים קייטרינג גורמה?

ישנה סברה כי כאשר מדובר על קייטרינג גורמה, הבחירה מתחילה ונגמרת בשף. השף אמנם חשוב, אך כאשר מדובר על קייטרינג גורמה, ההגשה היא חלק חשוב מהעניין וקייטרינג העושה שימוש בכוח אדם לא מקצועי, לא יוכל לחפות על התוצאה גם באמצעות השף הטוב ביותר. לכן, כאשר מדובר על קייטרינג גורמה, מומלץ שלא להסתפק בטעימות בלבד אלא להגיע פיזית לאירוע ולהתרשם הן מהאוכל, הן מההגשה ומההסברים המלווים אותו, הן מהאסתטיקה של המנות והן מהתאמתן לאנשים ולסוג האירוע.