מקום לאירועים – טיפים והמלצות

כדי שאירוע מסוים יהיה מוצלח – ואין זה דבר מובן מאליו – צריך שכמה שיותר כוכבים יסתדרו בשורה. על המארגנים לקחת לא מעט החלטות שצפויות להשפיע על אופי האירוע, על העלויות שלו וכמובן, גם על החוויה שמקבלים האורחים בסופו של יום. בין ההחלטות האלה תופסת הבחירה של מקום לאירוע מקום של כבוד, כשהיא תתקבל לרוב בשלבים הראשונים של הארגון. בחירה נכונה של מקום עשויה להצעיד את האירוע מספר צעדים קדימה, כשמנגד יש אירועים שהופכים לשגרתיים בגלל החלטה שאינה נכונה לאופי האירוע או למשתתפים בו. אז איך בדיוק תבצעו את הבחירה המושכלת?

האזור הגיאוגרפי בו יתקיים האירוע

את הסוגייה של בחירת מקום לאירועים צריך לחלק למספר היבטים. הראשון הוא האזור הגיאוגרפי בו נמצא המקום הנבחר (אליו נגיע בהמשך). את הבחירה צריך לבצע בהתאם למאפייני האורחים ולנגישות שלהם, אך גם לחזון של המארגנים לגבי האירוע.

מדינת ישראל אינה גדולה מדי, אך בהחלט ניתן למצוא בה אינספור אפשרויות בת מצווהלקיום האירוע, כאשר לכל מקום יש חוקים ויתרונות משלה. ברוב המקרים, האפשרות הנוחה והנגישה יותר תהיה לקיים את האירוע באזור המרכז, בין אם באזור גוש ודן ובין אם באזור השרון. אירועים מהסוג הזה נוטים להיות בעלי אופי אורבני, אם כי חשוב להדגיש שגם בלב הפועם של מדינת ישראל יש פינות שקטות.

בחירה בצפון של מדינת ישראל או בדרומה לקיום האירוע יכולה להיות מוצלחת אף היא. באזורים אלה תמצאו נופים מרהיבים שלא בהכרח תמצאו במרכז, יחד עם חיבור הדוק יותר לטבע (מתאים באירועים מסוימים). מנגד, צריך לזכור שאם המשפחות ומרבית המוזמנים הם מאזורים מרוחקים, ההגעה לאירוע מבחינתם תהיה מורכבת יותר. רעיון טוב במצבים אלה יכול להיות הזמנת הסעות עבור האורחים.

ההחלטה על מקום ספציפי

לאחר שמחליטים על מיקום גיאוגרפי, צריך להיכנס לרזולוציות קטנות יותר ולבחור במקום מסוים לעריכת האירוע. הבחירות המקובלות ולעיתים גם המובנות מאליהן הן גן אירועים או אולם, שיהיו מורגלים בעריכת האירוע. לרוב, הגנים והאולמות כוללים את כל הדרוש: מערכות טכנולוגיות (תאורה, הגברה, מסכים ועוד), אפשרויות לעיצוב בהתאם לרצון של המארגנים או אפילו קייטרינג ושירותים משלימים אחרים. חשוב לוודא שהמקום מתאים לסדר הגודל של האירוע, וכמובן לבחור במקום שמחירו מתאים לעורכי האירוע.

אם מעוניינים באירוע קצת פחות שגרתי, שיכול להיות יותר מיוחד, אפשר לבחור לערוך אותו בחיק הטבע – טרנד של ממש בישראל בשנים האחרונות. גם מסעדות, פאבים, מועדונים ואתרי בילוי אחרים עשויים להתאים לעריכת אירועים.